Korporativno (kompanijsko) pravo
Korporativno pravo, koje se naziva i poslovno pravo ili pravo kompanija, je skup regulativa koje reguliše prava, odnose i ponašanje pojedinacai kompanija.
Obuhvata pravne prakse i teorije vezane za korporacije. Korporativno pravo se često bavi pitanjima koja direktno proizilaze iz životnog ciklusa korporacije, uključujući njeno formiranje, finansiranje, upravljanje i raspuštanje. Ono reguliše način na koji korporacije, investitori, akcionari, direktori, zaposleni, poverioci i drugi stejkholderi komuniciraju.
Nudimo usluge osnivanja i registracije za različite subjekte upisa: privredna društva, preduzetnici itd.
Profesionalni angažmani pokrivaju korporativno upravljanje, statusne sporove, komercijalne ugovore, nesolventnost (stečaj) i postupke likvidacije. Takođe pružamo usluge osnivanja i registracije nevladinih organizacija.
Trgovačko pravo
Trgovačko pravo primenjuje se na prava, odnose i ponašanje pojedinaca i preduzeća koji se bave trgovinom (ovo pravo bavi se pitanjima privatnog i javnog prava).
Trgovinsko pravo pokriva domaću i međunarodnu trgovinu, odnos između principala i agenta, kopneni i morski prevoz, trgovačko brodarstvo, garancije i osiguranje, sigurnosne interese (kolaterale), prenosive instrumente, ugovore, partnerstva i još mnogo toga. Takođe reguliše korporativne ugovore, proizvodnju i prodaju robe široke potrošnje.
Poresko pravo
Nacionalni poreski sistem Republike Srbije usklađen je sa poreskim sistemima zemalja EU i direktivama u pogledu vrsta poreza, metoda naplate i postupaka revizije. Sistem obuhvata direktne i indirektne poreze i karakteriše ga modernost, fleksibilnost i doslednost. Poreske stope su konkurentne, stabilne i ne podležu čestim promenama.
Poreska reforma u Republici Srbiji otpočela je pre dve decenije kroz izmene poreskog zakonodavstva kako bi se država uskladila sa standardima EU. Poreski sistem obuhvata akcize, carine, porez na dodatu vrednost, porez na dobit pravnih lica, porez na dohodak građana, doprinose za obavezno socijalno osiguranje, poreze na nepokretnosti, poreze na promet nepokretnosti, poreze na premije osiguranja, poreze na korištenje i promet putničkih motornih vozila i dr. Pored toga, Republika Srbija je potpisnik veikog broja ugovora o sprečavanju dvostrukog oporezivanja prihoda i imovine.
Finansijsko pravo
Finansijski zakoni se odnose na regulisanje osiguranja, derivata, komercijalnog bankarstva, tržišta kapitala i upravljanja investicijama. Od suštinskog je značaja za razumevanje kreiranja i implementacije bankarskih i finansijskih propisa, kao i zakonskog okvira za finansije uopšte. Finansijsko pravo je značajan dio privrednog prava i značajan dio globalne ekonomije.
Pored toga, usluge koje se pružaju finansijskim organizacijama uključuju dužnu pažnju, sklapanje finansijskih ugovora, vansudsku prodaju imovine, naplatu kredita u parničnom postupku, upravljanje potraživanjima u vezi sa problematičnom imovinom, savetovanje o faktoringu i lizingu, savetovanje o upravljanju rizicima i KYC/AML savetovanje o riziku
Porodično i nasledno pravo
Porodični zakon pokriva različite aspekte, kao što su brak, građanske zajednice, porodična partnerstva, razvod, poništenje, imovinska nagodba, alimentacija, starateljstvo nad decom i posete, izdržavanje deteta, usvojenje, postupci zaštite dece u slučajevima zlostavljanja i zanemarivanja, te postupci za utvrđivanje očinstva. Takođe se bavi pitanjima koja se odnose na nadležnost i priznavanje bračnih i starateljskih aranžmana u različitim jurisdikcijama. Nasljeđe se, s druge strane, odnosi na deobu imovine umrlog lica, u skladu sa zakonima jurisdikcije u kojoj je umrli bio državljanin ili gdje je lice umrlo.
Stvarno pravo
Stvarno pravo se bavi vlasništvom i zakupom nepokretne i pokretne imovine. Obuhvaća zaključenje ugovora i akata koji se odnose na imovinska prava, uključujući zakupe, hipoteke, založna prava, koncesije, ugovore o izgradnji i zastupanje pred nadležnim organima.
Pravo intelektualne svojine
Intelektualno vlasništvo je kategorija imovine koja uključuje nematerijalne tvorevine ljudskog intelekta. Ono prvenstveno obuhvata autorska prava, patente i žigove. Takođe uključuje i druge vrste prava kao što su poslovne tajne, moralna prava itd. Umetnička dela poput muzike i književnosti, kao i otkrića, izumi, riječi, fraze, simboli i dizajni, mogu biti zaštićeni kao intelektualno vlasništvo. Ovo pruža ekonomski podsticaj za njihovo stvaranje, jer omogućava ljudima da profitiraju od informacija i intelektualnih dobara koje stvaraju.
Parnični postupak
Parnični postupak je zakon koji utvrđuje pravila i standarde koje sudovi slede prilikom odlučivanja u građanskim parnicama (za razliku od postupaka u krivično-pravnim stvarima). Građanska parnica nastaje kada se dvije ili više strana uplete u pravni spor tražeći novac ili drugu specifičnu radnju . Advokat specijalizovan za građanske parnice poznat je kao parničar. Oni zastupaju klijente u širokom spektru povezanih postupaka, uključujući pretpretresna ročišta, izjave, kao i arbitražu ili posredovanje pred agencijama za mirno rješavanje sporova. Arbitraža i medijacija (alternativno rješavanje sporova) su procesi koji pokušavaju da vode stranke ka nagodbi, bez troškova odlaska na sud. Pravila o parničnom postupku regulišu različite aspekte, uključujući način na koji se može pokrenuti parnica, vrsta postupka, vrste podnesaka itd.
Krivični postupak
Krivično pravo je skup pravnih normi kojima se zabranjuje i sankcioniše protivpravno ponašanje. Krivični postupak predstavlja kompleksan skup procesnih pravila, koja se odnose na pretkrivični postupak, glavni pretres, žalbeni postupak itd. Advokati u krivičnom postupku pružaju usluge odbrane okrivljenog ili zastupanja oštećene strane, kako fizičkim tako i pravnim licima.
Radno pravo
Radno pravo uređuje odnose između zaposlenih, poslodavaca, sindikata i vlade. Pravne usluge se pružaju u vezi sa pitanjima vezanim za radne odnose, internim propisima o radnim odnosima, raskidu ugovora i otkazima, kolektivnim ugovorima, sporovima u vezi sa zapošljavanjem, savetovanje za interne pravne službe poslodavaca itd.